Co to jest responsywna strona internetowa?

Co to jest responsywna strona internetowa?
  Add a header to begin generating the table of contents

  Strona responsywna to projekt strony internetowej, który wyświetla się poprawnie na dowolnym urządzeniu, od komputera stacjonarnego po tablet i smartfon.

  Responsywna strona internetowa lub Responsive Web Design, to projekt strony internetowej, która dostosowuje się do każdego urządzenia, które jest używane do jej przeglądania. Responsywne strony internetowe są dziś ważne, ponieważ wiele urządzeń jest teraz mniejszych i cieńszych niż kiedykolwiek. Należą do nich telefony, tablety, e-czytniki, komputery i inne urządzenia, które mogą być

  Zawartość artykułu

  • Z tym problemem poradził sobie twórca pierwszej strony internetowej „przyjaznej dla urządzeń mobilnych” – Mobile Web How.
  • Jak sobie z tym problemem poradzono?
  • Responsywne projektowanie stron internetowych to nowa norma. Utrzymanie responsywnej strony internetowej nie jest już opcją dla dzisiejszego marketera cyfrowego.
  • Dla wielu osób przeglądanie na telefonie lub komputerze jest pierwszym przystankiem, jeśli chodzi o wyszukiwanie informacji w Internecie.
  • Strona responsywna – dlaczego jest ważna?Responsywna strona dla Twojej firmy
  • Strona dopasowująca się do każdego typu urządzenia jest skutecznym narzędziem marketingowym, ponieważ może dotrzeć do znacznie większej liczby klientów. Firma zajmująca się projektowaniem responsywnych stron internetowych, z którą współpracujesz, powinna być wykwalifikowana w korzystaniu z HTML5, CSS3, Sass lub LESS, aby stworzyć witrynę, która działa dobrze na telefonach komórkowych, tabletach lub komputerach stacjonarnych.

  Strony na urządzeniach mobilnych i komputerach

  Przede wszystkim pamiętajmy o tym, co jest najważniejsze. Jest to ewolucja web designu w kierunku uczynienia stron internetowych bardziej responsywnymi. Strony responsywne były pierwotnie budowane z myślą o wykorzystaniu wielkości wyświetlacza urządzenia mobilnego. W dzisiejszych czasach często można zaobserwować, że smartfony i tablety zastępują tradycyjne komputery i laptopy. Posiadają one dużą moc obliczeniową, wygodne ekrany dotykowe oraz wiele dodatkowych funkcji, takich jak kamery, drukowanie bezprzewodowe i w chmurze, a także płatności zbliżeniowe. Główną wadą tego sposobu korzystania z Internetu jest mały ekran, który jest znacznie mniejszy

  Ta sama wersja strony, która dobrze wyglądała na ekranie komputera, na wyświetlaczu telefonu była trudna do odczytania, miała słabą nawigację i była nieporęczna w obsłudze. Aby ułatwić jej przeglądanie, konieczne było powiększenie niektórych sekcji. Często stwarzało to problemy, ponieważ źle zakodowane strony mogą “uciekać” ze swoich granic.

  Protoplasta stron responsywnych – strona mobilna

  Aby rozwiązać problem mniejszych ekranów, projektanci stron internetowych stworzyli tzw. strony mobilne. Były to lustrzane odbicia oryginalnych stron, ale dostosowane do mniejszych ekranów.

  To było kiepskie rozwiązanie.

  • Strony mobilne były kosztowne i czasochłonne w produkcji,
  • Problemy z adresami – mimo istnienia wersji mobilnej, niewiele osób o nie wiedziało lub nie potrafiło edytować adresu www, dodając literkę m na początku,
  • Kłopoty z pozycjonowaniem stron mobilnych – strony mobilne były zupełnie odrębnymi stronami, a tym samym pozycjonowało się je oddzielnie od podstawowej wersji strony, nastręczało to nie lada zmartwień i utrudniało budowę strategii SEO.
  • Aktualizacji wymagały 2 wersje stron – podstawowa i mobilna,

  Jak sobie z tym problemem poradzono?

  Rozwiązaniem jest RWD, czyli responsive web design. Strona responsywna dostosowuje swój wygląd do urządzenia, na którym jest oglądana. Technologia RWD jest w stanie rozpoznać urządzenie, na którym została uruchomiona i załadować odpowiedni arkusz stylów, który określa styl strony. Działają one dobrze na wszystkich popularnych rozmiarach ekranów, w tym na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, tablety i laptopy. Dzięki temu, że strony internetowe wyglądają inaczej na różnych urządzeniach, tworzą lepsze doświadczenia użytkownika.

  Responsywna strona internetowa w praktyce

  Kiedy odwiedzasz naszą stronę na swoim smartfonie, zobaczysz ją w oryginalnym wyglądzie. Niektóre elementy mogą jednak wydawać się mniejsze od innych.

  • Skalowanie obrazów jest niezbędne, jeśli mają być wykorzystywane do celów internetowych.
  • Zmiana rozmiaru elementów, które możesz kliknąć, aby ułatwić do nich dostęp
  • Systemy zarządzania treścią są siłą napędową każdej strony internetowej. Od blogów po strony, treść jest głównym czynnikiem przyciągającym użytkowników do Twojej witryny. Gdy odwiedzający odwiedzają Twoją witrynę, chcą zobaczyć zawartość, którą dla nich utworzyłeś. Aby zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia z czytania, ważne jest, aby układ treści nie męczył ich oczu.
  • Czas ładowania strony staje się znacznie krótszy, co pozwala zaoszczędzić przepustowość.
  • i wiele innych mniej lub bardziej widocznych zmian

  Strona responsywna – dlaczego jest ważna?

  Dla klienta, responsywna strona internetowa daje mu niezliczoną ilość korzyści. Niektóre z najważniejszych z nich wymieniono poniżej.

  1. Użytkownicy doceniają fakt, że strony RWD są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Zwłaszcza tych, którzy przeglądają internet z użyciem smartfonów. Nie sposób nie docenić znaczenia responsywnej strony internetowej w dzisiejszym świecie.Osoba, która wyświetli na telefonie stronę w wersji na komputery, na pewno szybko ją opuści. Zirytowana trudną nawigacją, słabą czytelnością i przestarzałym wyglądem, uznać może firmę za niewiarygodną i nie dostosowaną do współczesnych wymogów. Strona responsywna jest zatem ważnym elementem kampanii wizerunkowej.
  2. Standardy Google to ważny temat, który zasługuje na więcej uwagi. Nie chcesz iść wbrew wymaganiom Google i stracić na nich swojej firmy ani żadnych problemów, które mogą z tego powodu wyniknąć. Polecam rzucić okiem i zobaczyć, czy możesz śledzić. Dziś o konieczności pozycjonowania strony czy też pozycjonowanie wizytówki google wie każda firma. Google jasno określa, jak powinny wyglądać współczesne strony internetowe. Jeden z nich to właśnie responsywność.Google konsekwentnie ulepsza swój algorytm rankingowy, aby dostarczać użytkownikom najtrafniejsze informacje. Responsywna strona internetowa zapewni, że będzie zgodna z urządzeniami mobilnymi i będzie łatwiej wyświetlać się w wyszukiwarce Google.
  Masz Pytanie ?
  Odpowiemy na wszystkie pytania
  Udostępnij ten post
  Przeczytaj Więcej Na Naszym Blogu
  Potrzebujesz pomocy ?
  Zaufaj naszemu specjaliście
  Strony www Sanok