Ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa?
  Add a header to begin generating the table of contents
  Ile kosztuje Strona Internetowa

  Ile kosztuje strona internetowa?

  Czy masz potrzebę posiadania strony internetowej i chcesz wiedzieć, ile kosztuje zbudowanie strony internetowej? Możesz napotkać skrajności w opiniach na temat tego, ile to kosztuje, aby zbudować stronę internetową. Jeśli jesteś zainteresowany, aby poznać koszty i wybrać dobrego wykonawcę, aby stworzyć dobrą i funkcjonalną stronę internetową, to powinieneś przeczytać ten artykuł.

  Strona internetowa jest niezbędna dla każdej firmy, nawet hobbystycznej. Jeśli jeszcze jej nie masz, nie czekaj do końca, aby ją stworzyć, zrób to teraz!

  Kiedy zdecydujesz, że trzeba na zamówienie strony internetowej dla Twojej firmy, aby odnieść sukces, chcesz wiedzieć, ile to kosztuje i co warto wiedzieć, aby uniknąć bycia oszukanym. Damy Ci kilka wskazówek na temat tego, ile kosztuje strona internetowa i właściwy rodzaj informacji, aby szukać przy wyborze dostawcy usług.

  Z tego tekstu dowiesz się:

  • Jakie są główne rodzaje stron internetowych.
  • Czym kierować się przy wyborze wykonawcy strony internetowej.
  • Jaki jest zakres pracy agencji interaktywnej.
  • Jaki jest orientacyjny koszt stworzenia strony www w zależności od jej celu.
  • Dlaczego warto wybrać usługę pozycjonowania SEO strony internetowej.
  • Jakie dodatkowe koszty wiążą się ze stworzeniem strony i po co jest hosting i domena.
  • Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

  Koszt utworzenia strony internetowej zależy od bardzo wielu czynników i tak naprawdę odpowiedź na pytanie o koszt strony internetowej wymaga skonkretyzowanych wytycznych. To mniej więcej tak jak z zakupem samochodu. Podstawowa wersja kosztuje stosunkowo niewiele, jednak kiedy zaczniesz dodawać kolejne opcje, może się okazać, że wartość Twojego wymarzonego auta wzrośnie nawet kilkakrotnie. Podobnie jest ze stronami internetowymi. Pamiętaj, że bardzo często ze stroną internetową jest tak jak z samochodem to co najdroższe kryje się pod maska, czyli po stronie administracyjnej strony. Pozornie atrakcyjna strona www może być wykonana szybko, ale nie będzie miała wielu funkcjonalności.

  Profesjonalny twórca stron internetowych lub agencja interaktywna, która na co dzień tworzy strony internetowe będzie w stanie oszacować tzw. widełki kosztu Twojej strony internetowej lub zaproponują odpowiedni pakiet na podstawie wstępnego briefu projektu. Od czego zatem zależy koszt utworzenia strony internetowej? Ostateczny koszt strony internetowej jest wypadkową wielu czynników, które postaramy się pokrótce opisać w poniższym tekście.

  Ile kosztuje strona internetowa – w prostych krokach

  • Określenie celu strony internetowej
  • Wybór wykonawcy strony internetowej
  • Czas wykonania strony internetowej
  • Wycena strony internetowej:

  – Strona Blog

  – Strona Wizytówka

  – Strona One Page

  – Strona Landing Page

  – Strona dla firmy

  – Strona rozszerzona

  – Strona e-learningowa

  – Strona zamówień dla restauracji

  – Strona dedykowana

  – Strona internetowa sklepu

  Ile kosztuje strona internetowa z pozycjonowaniem?

  Ile kosztuje hosting strony internetowej?

  Po stworzeniu strony internetowej

  Tanie strony internetowe?

  Ile kosztuje strona internetowa [tabela kosztów]

  Ile kosztuje strona internetowa – najczęstsze pytania [FAQ]

  Podsumowanie

  1. Określenie celu strony internetowej

  Najpierw sprawdź na czym tak naprawdę Ci zależy. Pierwszym krokiem w celu stworzenia atrakcyjnej, funkcjonalnej i dopasowanej do Twoich potrzeb strony jest precyzyjne określenie, jakiej strony potrzebujesz:

  Czy będzie to wizytówka zawierająca tylko podstawowe informacje o firmie, jej usługach, produktach?

  czy strona stworzona zgodnie z najnowszymi trendami graficznymi, z ciekawymi funkcjonalnościach oraz szczególnie przyjazna dla Google?

  Strona Blog

  Strona internetowa pozwala na osobistą, bezpośrednią komunikację niż inne strony internetowe. Blog pozwala na bardziej osobistą, bezpośrednią komunikację niż inne strony internetowe.

  Strona wizytówka

  Chociaż strona internetowa z wizytówką ma na celu dostarczenie zwięzłego podsumowania informacji, większość klientów wybiera te strony dla firm i osób, które świadczą usługi offline. Dowiedz się więcej o stronach wizytówkowych.

  Strona One Page

  One Page” to strona internetowa, która zawiera informacje na jeden temat na jednej stronie, zazwyczaj na dłuższym przewijaniu. Pozwala to odwiedzającym na szybkie poruszanie się po stronie. Na przykład, strona o kredytach hipotecznych może zawierać linki do artykułów na temat kredytów, oceny zdolności kredytowej, oprocentowania kredytów hipotecznych, programów kredytowych, itp. Strona typu OnePage.

  Strona Landing page

  Kiedy strony docelowe pojawiają się w wynikach wyszukiwania, często są oznaczane jako reklamy, choć są to samodzielne strony. Ogólnie rzecz biorąc, mają one jeden, samodzielny temat. Często są samodzielne, ale mogą też być częścią większej witryny. Aby dowiedzieć się więcej o stronach docelowych, przeczytaj artykuł o stronach docelowych.

  Strona profesjonalna dla firmy

  Jest to serwis posiadający atrakcyjne rozwiązania dla firm, nastawiony na budowanie relacji z klientami, a także serwis, który pozwala na zaistnienie Twojej firmy w Internecie. Jest to również strona, która umieszcza Twoją firmę w wyszukiwarce Google.

  Strona internetowa premium

  Strona Premium Website oparta jest na najnowszych trendach i najlepszych praktykach w projektowaniu user experience. Jest to strona posiadająca specjalne funkcjonalności oraz szereg rozwiązań poprawiających pozycję i bezpieczeństwo witryny. Dowiedz się więcej o stronie premium.

  Strona internetowa sklepu

  Witryna storefront łączy w sobie stronę internetową ze sklepem, dając Ci pełne rozwiązanie strony i sklepu internetowego. Za pomocą tego typu rozwiązania możesz zarządzać stroną internetową wraz ze sklepem za pomocą jednego panelu.

  2. Wybór wykonawcy ma znaczenie

  Kiedy już określisz swoje potrzeby dotyczące strony internetowej, i wiesz, jaki rodzaj strony chcesz, nadszedł czas, aby wybrać web developera.

  Ten etap jest niezbędny, ponieważ może być wiele osób, które nie mają czasu lub zasobów, aby wykonać pracę prawidłowo. Tak więc, jeśli zatrudnić kogoś w Internecie i dostać je zrobić projekt dla Ciebie, istnieje ryzyko uzyskania tanie strony internetowej, która nie jest profesjonalny. To może kosztować więcej pieniędzy później. Jednakże, jeśli poprosić zaufanego przyjaciela, aby Ci stronę internetową, można oczekiwać, że będzie to profesjonalne i dobrze wykonane.

  Na tym etapie najlepiej wybrać sprawdzonego i profesjonalnego web designera, który ma zróżnicowane i ciekawe portfolio. Koniecznie porównaj ceny agencji na ich stronach internetowych lub poproś o wycenę.

  Porównanie ofert pokaże Ci, że koszt stworzenia strony internetowej może się znacznie różnić w zależności od firmy, która ją tworzy. Może to być kosztowne, ponieważ produkt końcowy, czyli strona internetowa, może często diametralnie różnić się od Twoich oczekiwań. Nie otrzymasz żadnej gwarancji, że strona będzie działać poprawnie, i nie otrzymasz instrukcji obsługi strony internetowej. Nie otrzymasz gwarancji, że za pół roku firma będzie nadal chętna do współpracy, bo może być zajęta innym projektem. A: Ja bym poszedł na: Różnice w cenie mogą być duże, ponieważ używając

  Decydując się na wynajęcie agencji interaktywnej do stworzenia strony internetowej, należy szukać agencji, która ma doświadczenie w realizacji wielu projektów, zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm. Gdy zatrudnisz taką agencję, cena stworzenia strony internetowej będzie oczywiście wyższa. Wynika to z faktu, że w cenie otrzymasz nie tylko samą stronę internetową.

  • indywidualny projekt graficzny strony internetowej
  • gwarancja właściwego funkcjonowania strony internetowej
  • terminowe wykonania strony internetowej
  • optymalizacja SEO dla wyszukiwarek
  • instrukcja obsługi strony internetowej i wsparcie
  • doradztwo w zakresie marketingu internetowego i mediów społecznościowych
  • gwarancję współpracy w kolejnych etapach rozbudowy strony internetowej

  Pamiętajmy o ważnych rzeczach, których się tu nauczyliśmy i kierujmy się zdrowym rozsądkiem przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

  3. Czas wykonania strony internetowej

  Kiedy już wybrałeś twórcę strony internetowej, nadszedł czas, aby zdecydować, jak długo potrwa wykonanie Twojej strony. Tworzenie strony internetowej to proces składający się z kilku etapów. Od wstępnych rozmów i negocjacji, przez przygotowanie umowy, określenie zestawu wymagań, przeprowadzenie studium wykonalności, znalezienie inspiracji, zaprojektowanie koncepcji wizualnej, opracowanie koncepcji funkcjonalnej i graficznej, wdrożenie i testowanie strony, analizę danych i pisanie raportów. Każdy z tych etapów pochłania czas, pieniądze i często wymaga zaangażowania wielu osób – kierownika projektu, grafików, UX

  • Strona wizytówka to czas od 3-5 dni pracy grafika i programisty
  • Strona podstawowa to około 10-30 dni pracy grafika i programisty
  • Strona rozszerzona (premium) to 30 dni i więcej pracy grafika i programisty
  • Strona internetowa sklepu to 30 dni i więcej pracy grafika i programisty

  Gdy znamy już przeznaczenie strony internetowej oraz czas realizacji, możemy oszacować koszt jej wykonania. Stawka dla każdej agencji interaktywnej oparta jest na „pakietach” lub ilości godzin przypadających na jednego pracownika.

  4. Wycena strony internetowej

  Jeśli porównasz kilka ofert, najlepiej wybrać tę, która najbardziej wzbudza Twoje zaufanie. Chociaż cena i jakość idą w parze, warto zapytać, jakie są powody kosztów i co na nie wpływa.

  Strona, która została utworzona przy użyciu systemu zarządzania treścią, takiego jak WordPress, ma lepsze rankingi wyszukiwarek niż strony, które nie zostały utworzone przy użyciu systemu zarządzania treścią. Pozwala on również na prowadzenie bloga, tworzenie portfolio oraz wprowadzanie innych zmian i aktualizacji.

  Ile będzie kosztowało zbudowanie strony internetowej w 2022 roku?

  Koszt strony internetowej dla agencji interaktywnej zaczyna się od blogów w cenie 500 zł, stron firmowych w cenie 1500 zł, czy stron premium w cenie 6000 zł.

  Strona Blog

  Cena za blog internetowy waha się od 500 zł do 2500 zł.

  strona internetowa z doskonałym projektem graficznym

  Strona Wizytówka

  Serwisy wizytówek kosztują od 1 000 zł do 1 500 zł rocznie..

  Strona internetowa z elementami designu, kilkoma podstronami i blogiem.

  Strona One Page

  Jedna strona www kosztuje od 1000 zł do 2000 zł.

  – Strona internetowa nie posiadająca odrębnych podstron

  Strona Landing page

  Koszt wykonania landing page może wahać się od 1000 zł do 2000 zł.

  – Landing pages to strony internetowe, które nie posiadają osobnych podstron i są tworzone w celach promocyjnych lub informacyjnych.

  Strona dla firmy

  Strona internetowa dla firmy może kosztować od 1500zł do 6500zł

  – strona, która posiada doskonałą szatę graficzną oraz zawiera szereg rozwiązań ułatwiających nawigację i zabezpieczających stronę

  Strona premium

  Strony premium kosztują od 6.000 – 10.000 zł. netto.

  – rozbudowana strona internetowa, z indywidualnymi projektami do marketingu i pozycjonowania.

  Strona dedykowana

  Indywidualny model cenowy nie pokryje kosztów hostingu i domen

  – profesjonalna strona internetowa z dodatkową funkcjonalnością

  Strona e-learning

  Nauka online jest kosztownym zajęciem, kosztującym do 2000 zł – 8000 zł netto.

  – strona do nauki online, z możliwością tworzenia i sprzedaży kursów, e-booków i filmów.

  Strona zamówień dla restauracji

  Strona do zamawiania restauracji kosztuje około 1.500 – 3.500 zł.

  – Strona internetowa umożliwiająca zamawianie jedzenia online, menu restauracji, systemy rezerwacji, opcje płatności i dostawy.

  Powyższa lista cen jest szacunkowym kosztem wykonania strony internetowej i nie jest ofertą handlową naszej agencji. Ceny mogą się różnić w zależności od różnych czynników, w tym między innymi od projektu graficznego i układu strony. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

  Cennik strony internetowe

  Zawsze należy pamiętać, że istnieją dwa rodzaje cen za stworzenie i rozwój strony internetowej: fixed price oraz time & material. Najpopularniejsze rozwiązania dla stron internetowych to fixed price oraz time & material.

  Z góry określona cena – cena projektu jest ustalana przed wykonaniem projektu i ulega zmianie tylko w przypadku zatwierdzenia zmiany w stosunku do uzgodnionego projektu.

  It’s Time & Material – w tym modelu rozliczeń oferowana jest stała stawka godzinowa, plus dodatkowa, jeśli wymagana jest dodatkowa praca.

  › Fixed Price czy Time & Material – poradnik

  Ile kosztuje strona internetowa ze sklepem?

  Strona internetowa może być również pełnoprawnym sklepem internetowym. W związku z pytaniem, ile kosztuje założenie sklepu internetowego, przeczytaj więcej w tekście ile kosztuje założenie sklepu internetowego.

  Strona internetowa sklepu

  Sklep internetowy z platformą e-commerce kosztuje od 2000 do 7500 złotych.

  – Większość deweloperów sklepów internetowych będzie pobierać więcej opłat, jeśli strona ma silną wizualną atrakcyjność i zawiera pewne funkcjonalności.

  Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej z myślą o SEO?

  Aby uzyskać wyższą pozycję swojej strony w wyszukiwarkach, należy wykonać szereg strategii SEO. Jednak najbardziej efektywną strategią jest organiczne SEO.

  W naszej agencji istnieją trzy rodzaje skutecznych działań. Nazywamy je: Usługi SEO; Web Development; oraz Design.

  Podstawowe SEO – indeksowanie Google.

  Projektowanie stron internetowych i aplikacji, które są dostępne, zoptymalizowane i zaprojektowane tak, aby zapewnić pozytywne doświadczenia.

  Wsparcie SEO – audyt strony i analiza treści, wdrożenie narzędzi SEO, wsparcie SEO dla Klienta.

  Strony bez pozycjonowania SEO mają koszty, które są uzależnione od ceny samej strony, a koszty pozycjonowania SEO są różne w zależności od branży i rynku, na którym działa strona.

  Koszt pakietu stron internetowych plus koszt płatnych usług reklamowych od 500 zł netto – 5 000 zł netto

  Aby osiągnąć dobrą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania, trzeba podjąć wiele działań. Wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi, a w przyszłości należy liczyć się z dodatkowymi kosztami.

  Ile kosztuje strona internetowa z pozycjonowaniem?

  Decydując się na współpracę z typową agencją, możesz wybrać głównie dwa modele rozliczeń w zależności od Twoich celów biznesowych i preferencji:

  Aby określić opłatę związaną z pozycjonowaniem, wymagana jest opłata za wyszukiwanie oraz opłata związana z obecnością Państwa strony w TOP 10 wyników.

  Sposób monetyzacji pozycjonowania w wyszukiwarkach – w modelu abonamentowym płacisz stałą, określoną kwotę za pozycjonowanie Twojej strony w wyszukiwarkach.

  Pamiętaj, że to Ty najlepiej znasz swoją firmę, produkty i branżę.

  Hosting i domena – ile to kosztuje i ile jest warte?

  Średni roczny koszt utrzymania małej strony internetowej wynosi od 100 do 200 zł netto. Nie chcesz płacić więcej, jeśli możesz uciec od mniejszej kwoty. Nie chcesz być oszukiwany przez agresywnych sprzedawców, którzy stosują taktyki takie jak niska cena lub rabat za zakup na dłuższy okres. Tutaj znajdziesz dobrego gospodarza. Porównaj oferty The Camels.

  Jaki hosting pod stronę internetową?

  Po stworzeniu strony internetowej

  Tworzenie strony internetowej to ciągły proces. Po jej powstaniu będziesz musiał prowadzić Twoją stronę i ją administrować. Twoim zadaniem będzie nie tylko utrzymanie jej na poziomie tak jak w chwili startu, ale przede wszystkim dodawanie nowych treści oraz poszerzanie funkcjonalności.

  Prowadzenie strony internetowej

  Prowadzenie strony internetowej nie jest trudnym zajęciem, choć będzie wymagało poznania pewnych aspektów technicznych. Jeśli to lubisz i masz na to czas, to Twoja strona zawsze będzie aktualna oraz bezpieczna. Pamiętaj w przypadku strony internetowej wszystkie błędy są monitorowane przez Google i przełoży się to na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. To z kolei będzie wpływać na ilości potencjalnych klientów trafiających do Twojej firmy.

  Wsparcie strony WordPress

  Administracja strony internetowej

  Strony internetowe wymagają utrzymania, w tym prac technicznych i regularnej konserwacji. Jednak złożone prace techniczne związane z witryną, konserwacją i utrzymaniem, powinny być zlecane firmie zewnętrznej. Ta usługa administrowania stroną internetową obejmuje prace techniczne, takie jak bezpieczeństwo, aktualizacja strony internetowej, konserwacja, rozbudowa i dodawanie treści.

  Administracja strony WordPress

  Optymalizacja i pozycjonowanie SEO

  Dodatkiem do pakietu usług projektowania stron internetowych jest wsparcie w zakresie optymalizacji i pozycjonowania SEO. Dzięki tym dodatkowym działaniom, strona łatwiej się pozycjonuje i jest częściej odwiedzana przez potencjalnych klientów. Podczas projektowania strony internetowej lub po jej wdrożeniu warto uzupełnić witrynę o szereg rozwiązań ułatwiających SEO i optymalizujących szybkość ładowania strony. Zapytaj firmę, której powierzasz zaprojektowanie i wykonanie strony internetowej o dodatkowe działania SEO i optymalizację strony.

  Pozycjonowanie strony WordPress

  Tanie strony internetowe?

  W Internecie można znaleźć tanie strony internetowe, których cena waha się od 150 zł. Jednak mimo, że oglądanie filmików z tego typu promocjami może być zabawne, należy dokładnie ocenić cenę za produkt. Zdarza się, że strona będzie nas kosztować dodatkowe pieniądze, ponieważ zawiera błędy lub wymaga modyfikacji. Ceny tego typu produktów zaczynają się zazwyczaj od 200 zł. Z tego powodu najtańsze strony mogą kosztować ponad dwa razy więcej niż inne.

  Ile kosztuje strona internetowa – najczęstsze pytania [FAQ]

  Ile kosztuje strona internetowa?

  Koszt stworzenia strony internetowej od podstaw może wynosić od 500 zł do 10 000 zł w zależności od tego, czy zamierzasz zaprojektować stronę samodzielnie, czy zatrudnić projektanta. W przypadku zlecenia wykonania strony internetowej w agencji interaktywnej, koszt może wahać się od 2500 do 15 000 zł. Średni koszt stworzenia strony internetowej przez profesjonalnego web designera to około 4000 do 8000 zł. Istnieje jednak znaczny wzrost ceny

  Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

  Założenie strony internetowej jest kosztowne, a jeśli korzystasz z systemu CMS takiego jak WordPress, musisz zapłacić za hosting i koszty utrzymania.

  Hosting małej stronie internetowej może kosztować od 80 dolarów do 160 dolarów rocznie. Hosting dużej strony internetowej będzie kosztować około 250 dolarów miesięcznie.

  Domena w zależności od rozszerzenia (.uk,.ca,.com) kosztuje od 50 GBP.

  Doświadczona agencja to koszt około 100PLN/miesiąc.

  Podsumowanie

  Jak sam widzisz nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile kosztuje strona internetowa. Jeśli jednak masz sprecyzowane wymagania co do Twojej strony internetowej to niniejszy artykuł choć trochę pomógł wycenić Twoją stronę internetową lub wiesz na co należy zwrócić uwagę wyceniając stronę internetową.

  Jeśli szukasz projektanta stron internetowych, powinieneś skontaktować się z nami. Pracując nad wieloma stronami internetowymi na przestrzeni lat, wypracowaliśmy unikalną metodę ich tworzenia, która odzwierciedla naszą filozofię user experience i nasze doświadczenie w budowaniu pięknych, ale funkcjonalnych stron internetowych. Nasze strony internetowe są zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić Ci ich utrzymanie. Dodatkowo, stworzymy stronę w systemie WordPress, dzięki czemu zarządzanie Twoją stroną będzie proste i intuicyjne.

  Chętnie omówimy z Państwem szacunkowe ceny dla każdego projektu. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę.

  Masz Pytanie ?
  Odpowiemy na wszystkie pytania
  Udostępnij ten post
  Przeczytaj Więcej Na Naszym Blogu
  Potrzebujesz pomocy ?
  Zaufaj naszemu specjaliście
  Strony www Sanok