Jaki hosting WordPress?

Jaki hosting WordPress?
  Add a header to begin generating the table of contents

  Jaki hosting WordPress?

  Faktem jest, że istnieją setki tysięcy stron internetowych, które mogą uruchomić WordPress. Pytanie, które musisz sobie zadać, brzmi: “Który z nich chcę uruchomić moją stronę?”. Wybór odpowiedniego hosta internetowego jest tak łatwy, jak wybór odpowiedniej rośliny do ogrodu.

  Istnieje tak wiele opcji przy wyborze serwera dla witryny WordPress, a jednak nie jest to łatwe, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia. Ponieważ istnieje tak wiele serwerów, początkujący WordPress staje przed trudnym wyzwaniem.

  Nigdy nie należy oczekiwać, że jedna firma zapewni Ci doskonałe usługi hostingowe, ponieważ niemożliwe jest przeprowadzenie rzetelnych testów porównawczych i porównanie parametrów różnych hostów i ofert.

  W tym poście postaram się udzielić kilku porad, jak znaleźć odpowiedni hosting dla WordPress.

  Jeśli chcesz przeczytać ten artykuł, oto link.

  • Dlaczego bezpłatny okres testowy hostingu jest tak ważny i jakie korzyści będziemy z tego mieli?
  • Dlaczego warto zaufać małej firmie świadczącej hosting dla Twojej strony. 
  • Co to jest hosting i dlaczego jest on niezbędny przy tworzeniu strony internetowej lub sklepu w WordPressie?
  • Jakie mamy rodzaje hostingu i czym różni się serwer wirtualny, serwer VPS i serwer dedykowany?
  • Na jakie parametry hostingu zwrócić uwagę przed zakupem?
  • Czy można mieć dobry hosting dla WordPressa za 100-150 zł netto rocznie?

  Jaki hosting pod WordPress?

  1. Co to jest hosting?
  2. Parametry techniczne
  3. Rodzaje usług hostingowych
  4. Jak wybrać hosting WordPress?
  5. Bezpieczeństwo hostingu
  6. Jaki hosting WordPress polecamy?
  7. Ile kosztuje hosting WordPress?

  Co to jest hosting?

  “Hosting” odnosi się do usługi, w której firma hostingowa zapewnia serwer lub infrastrukturę potrzebną do uruchomienia witryny WordPress.

  Definicja hostingu to udostępnienie zasobów serwerowni dla strony internetowej. Wiąże się to z przydzieleniem:

  • maksymalnego stopnia obciążenia serwerowni przez usługi,
  • maksymalnej ilości danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni,
  • usług obsługiwanych przez serwerownię (w zakresie zależnym od specyfiki usługi, np. udostępnienie bazy danych z określeniem maksymalnej jej objętości).
  • określonej wielkości dysku twardego,

  Rodzaje usług hostingowych

  Na rynku, masz trzy rodzaje usług hostingowych do wyboru:

  Serwer wirtualny (współdzielony) to oddzielne konto na serwerze, które jest współdzielone z innymi kontami. Zasoby takie jak dyski, procesory i pamięć RAM są współdzielone z kontami innych klientów.

  Serwery wirtualne oferują najtańszy sposób uruchamiania witryn WordPress. Oznacza to, że użytkownicy mają dostęp do panelu administracyjnego, CPanel, który pozwala im dodawać domeny, bazy danych, konta e-mail, zmieniać niektóre parametry serwera i wersje PHP. Pamiętaj, że różne serwery współdzielone oferują różne parametry i ograniczenia, jeśli chodzi o funkcje i możliwości.

  Wirtualne Serwery Prywatne to rodzaj przestrzeni serwerowej, z dostępem do systemu operacyjnego i gwarantowanym dostępem do zasobów.

  VPS to dobry wybór, gdy potrzebujesz większej wydajności i mocy serwera. Ponadto, serwer VPS zapewnia unikalne środowisko, które pozwala na nietypową konfigurację. Zaletą VPS jest fakt, że jest on bardzo tani w porównaniu do ceny serwerów dedykowanych. Minusem VPS jest to, że trzeba się nim zajmować na własną rękę. Jeśli chcesz mieć serwer VPS, który jest kontrolowany przez firmę hostingową, to musisz wykupić abonament na tę usługę. To

  Serwer dedykowany to komputer, który siedzi w serwerowni, dostępny wyłącznie dla klientów. Serwery dedykowane są najbardziej profesjonalnym i kosztownym rozwiązaniem i zazwyczaj przeznaczone są dla naprawdę dużych stron internetowych lub serwisów.

  Ogólnie rzecz biorąc, witryna WordPress jest wystarczająca dla strony internetowej, która nie potrzebuje bardzo wysokiej wydajności, i nie ma potrzeby, aby przenieść witrynę na serwer dedykowany, jeśli masz wysoki wskaźnik rozwoju. Pamiętaj, że WordPress nazywa tę samą usługę serwera wirtualnego inaczej: strona internetowa, hosting, konto hostingowe lub hosting.

  Parametry techniczne

  Apache i Nginx to najbardziej niezawodne i funkcjonalne serwery dla WordPressa. Nie ma żadnych dodatkowych wymagań co do serwera dla WordPressa. Wymagane jest jednak PHP w wersji 7.0 lub nowszej, baza danych MySQL w wersji 5.6 lub nowszej lub MariaDB w wersji 10.0 lub nowszej oraz obsługa protokołu HTTPS.

  Wszystkie dostępne na rynku serwery wirtualne spełniają te kryteria. Należy jednak unikać używania starych wersji PHP i MySQL. Jeśli Twoja firma hostingowa nie aktualizuje regularnie swoich produktów, możesz narazić swoją witrynę na luki w zabezpieczeniach.

  Ponieważ WordPress jest bardzo popularny, wiele firm hostingowych oferuje serwery zaprojektowane specjalnie dla WordPress. Niestety, często te oferty są tylko chwytami marketingowymi, a nie naprawdę zaprojektowane, aby pomóc Ci korzystać z WordPress. To jest warte zapłacenia wyższej ceny za.

  Odwiedź oficjalną stronę WordPress, aby zobaczyć wymagania dla hostingu WordPress.

  Niektóre usługi hostingowe mają ograniczoną przestrzeń dyskową, a limit ten może być stosowany do liczby przesyłanych plików. Upewnij się, że rozumiesz, że niektóre usługi hostingowe oferują nieograniczoną przestrzeń dyskową, ale jeśli przekroczysz maksymalny dozwolony limit, twoje konto zostanie wyłączone.

  Serwery wirtualne, które powinieneś sprawdzić przed zakupem:

  Miejsce do przechowywania – większość firm hostingowych zapewniają pewną ilość miejsca na serwerze. Skontaktuj się z firmą hostingową, jeśli planujesz przesłać dużo zdjęć, filmów lub innych plików. Jeśli firma hostingowa oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową, upewnij się, że nie ma limitu na liczbę plików, które możesz przesłać.

  Transfer – to ilość danych, które są przesyłane z Twojego serwera do komputerów odwiedzających. Dlatego, im więcej odwiedzających masz, tym więcej transferu trzeba. Wiele pakietów hostingowych oferują nieograniczony transfer, ale ważne jest, aby potwierdzić z warunkami lub wsparcia, czy istnieją jakiekolwiek dodatkowe ograniczenia.

  Liczba baz danych dostępnych w instalacji WordPress określa liczbę witryn, które możesz utworzyć. Im więcej baz danych, tym więcej witryn możesz utworzyć.

  Ograniczenia dotyczące kont e-mail – hosting może ograniczyć liczbę kont e-mail, które mogą być utworzone, lub zastosować ograniczenia dotyczące ilości dostępnego miejsca na dysku, liczby wysyłanych wiadomości e-mail, itp.

  Gospodarze serwerów internetowych mogą podać, ile procesora, pamięci RAM lub jednocześnie uruchomionych procesów są w stanie pomieścić, ponieważ liczby te mają na celu ochronę hosta serwera internetowego przed przeciążeniem jego zasobów.

  Co zrobić, jeśli przejdziesz nad swoją stronę limitów hostingowych? Twój dostawca usług hostingowych będzie e-mail, gdy jesteś blisko swoich limitów. Jeśli przejdziesz nad limitami, Twoja strona może przestać działać, dopóki limity są odnawiane.

  Jeśli Twoja strona jest systematycznie biorąc zbyt wiele zasobów serwera, to należy rozważyć uaktualnienie pakietu lub zmiany hosta do wyższej jakości dostawcy. Oczywiście, można również rozważyć poprawę swojej stronie internetowej tak, że używa mniej zasobów serwera. Można to zrobić za pomocą narzędzi optymalizacyjnych dostarczonych przez firmę hostingową lub administratorów serwera.

  Parametry techniczne PRO:

  Secure Shell (SSH) jest protokołem komunikacyjnym umożliwiającym bezpieczne połączenie pomiędzy komputerem a serwerem. Świetnie nadaje się do wysyłania i pobierania plików. SSH jest jednak programem PRO, ponieważ pozwala jedynie na korzystanie z konsoli tekstowej, a nie z programów wizualnych.

  Funkcja Cron pozwala na stworzenie własnego harmonogramu. Cron przede wszystkim obsługuje wykonywanie powtarzających się zadań. Aby dodać Cron dla WordPressa musisz najpierw wyłączyć funkcję Cron w ramach WordPressa. Następnie możesz dodawać nowe zadania w panelu.

  Bezpieczeństwo hostingu WordPress

  Dobry hosting powinien zawierać mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo witryny WordPress. Powinny to być rzeczy takie jak zapory, systemy anty-exploit, które blokują niebezpieczne żądania, skanować pliki na serwerze dla złośliwego oprogramowania, itp. Upewnij się, że nie tylko polegać na firmie hostingowej, aby zabezpieczyć swoją witrynę, ale te funkcje bezpieczeństwa są wielkim plusem przy wyborze WordPress hosting.

  Codzienne tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress jest koniecznością. Dobra usługa hostingowa powinna tworzyć kopie zapasowe co najmniej kilkanaście dni wstecz. Upewnij się, że masz pojęcie, jak często są one wykonywane i jak długo są one przechowywane. Zawsze wykonuj drugą kopię zapasową na innym serwerze niż Twoja strona lub na swoim lokalnym komputerze. Powinieneś być również świadomy ograniczeń czasowych dotyczących kopii zapasowych.

  Jeśli prowadzisz sklep internetowy, Twoja strona powinna być zabezpieczona przed intruzami za pomocą szyfrowania. Protokół SSL zapewnia szyfrowane połączenie HTTP. Główną zaletą połączenia HTTPS jest fakt, że wszystkie dane przesyłane pomiędzy przeglądarką internetową a serwerem WWW są szyfrowane. Dzięki temu Twoi klienci mogą być pewni, że z Twojej strony nie wyciekną ich prywatne informacje.

  Dostawcy hostinguAutoinstalatory nie oferują wiele korzyści pod względem szybkości i wygody w porównaniu z ręczną instalacją. Jeśli jednak chcesz zainstalować WordPress ręcznie, możesz pobrać i zainstalować go samodzielnie. Nie jest to bardzo trudne, a korzyści są znaczne. Nie tylko poświęcisz więcej czasu, aby zrobić to samemu, ale także zwiększa bezpieczeństwo Twojej witryny.

  Niezawodność i solidność nie są bardzo ważne. Nie ma usługodawcy z 100% dostępności swoich serwerów. Usługi hostingowe w Stanach Zjednoczonych mają średnią dostępność 90% – 99%. Oznacza to, że serwer i wszystkie usługi, które zapewnia, działa 90% – 99% czasu. Na przykład, jeśli serwer działa tylko przez 90% czasu, a następnie w ciągu tych 90% jest w dół, nie będzie wydajność w usłudze. Gdy serwer jest dostępny przez mniej niż 99

  Internet może pomóc znaleźć pomoc i wsparcie dla Twojej witryny, takie jak uzyskanie go przenieść do innego hosta lub uzyskanie bezpłatnego transferu witryny. Wielu dostawców usług hostingowych oferują bezpłatny transfer strony.

  Profesjonalny hosting stron internetowych można poznać po tym, jak dobrze firma zarządza swoimi serwerami. Przykładem dobrej praktyki jest to, że firma płaci za wszelkie przestoje spowodowane przez serwer w przypadku zakłóceń w świadczeniu usług.

  Jak wybrać hosting WordPress?

  Duża czy mała firma? Większym firmom może się wydawać, że zapewniają większe wsparcie, ale to dalekie od prawdy. Firmy hostingowe zawodzą nawet w kwestii zapewnienia dobrej obsługi. Najlepsze firmy zapewniają doskonałą obsługę, ale nie zawsze dają je do Ciebie. Jeśli chcesz najlepszą obsługę, dostać swój własny serwer. W ten sposób, można uzyskać własną osobę, aby odpowiedzieć na pytania.

  Cena nie jest najważniejszym kryterium przy wyborze hostingu, jednak firma hostingowa, która oferuje szeroki zakres usług w podejrzanie niskich cenach, różni się znacznie od swoich konkurentów, prawdopodobnie sprawi, że witryna jest niedostępna, powolny, a nawet czasowo niedostępne.

  Ten okres próbny da Ci możliwość oceny usługi hostingowej. Serwery powinny umożliwiać testowanie witryny w różnych ustawieniach, dzięki czemu będziesz mógł wybrać serwer o parametrach odpowiednich dla Twoich potrzeb.

  Wczesne etapy tworzenia strony internetowej, najczęściej wiąże się z wykorzystaniem darmowego hostingu. Te darmowe usługi zazwyczaj zajmują dużo czasu, aby załadować i może wyświetlać reklamy, które nie mają kontroli nad. Darmowe usługi hostingowe oferują niewielkie wsparcie i mają ograniczone sposoby na przywrócenie kopii zapasowej.

  Ile kosztuje hosting WordPress?

  Założenie strony WordPress jest dość proste, ale zazwyczaj najlepiej wybrać hosting, który oferuje nielimitowaną przestrzeń, przepustowość i adresy e-mail. Roczny koszt WordPressa powinien wynosić nie więcej niż 150zł netto za rok.

  Jeśli płacisz więcej za usługi hostingowe, prawdopodobnie przepłacasz lub natknąłeś się na nieuczciwego gospodarza. Nie daj się namówić na promocyjne oferty tej samej firmy. Może się zdarzyć, że dostawcy domen oferują pierwszy rok hostingu w promocyjnej cenie lub nawet za 1 zł, ale kolejne okresy świadczenia usług będą Cię kosztować więcej niż gdybyś korzystał z usług innego dostawcy.

  Pamiętaj, gdy zarejestrujesz się na hosta, każda usługa hostingowa będzie miała 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

  Jeśli wybierzesz odpowiedni hosting dla swojego bloga lub strony internetowej, można łatwo migrować do innego dostawcy, jeśli usługa nie spełnia Twoich oczekiwań. Należy skontaktować się z nowym gospodarzem na tyle wcześnie, zanim wygaśnie okres hostingu, aby dowiedzieć się, jak migrować swoją stronę. Trzeba będzie dostarczyć im pewnych informacji i dostępu. I jak długo to trwa dla migracji, aby zostać zakończone.

  Jaki hosting polecamy?

  W rzeczywistości, nie możemy powiedzieć na pewno, jaki rodzaj usługi hostingowej jest najlepszy dla WordPress. Możemy jednak polecić firmy hostingowe, których nie należy używać. Napisz do nas, jeśli potrzebujesz naszej pomocy.

  Ponieważ WordPress jest tak popularnym systemem zarządzania treścią, często używamy firmy hostingowej do hostowania witryny, którą tworzymy. Jednak mamy tendencję do preferowania konkretnego dostawcy usług hostingowych. Jeśli szukasz dobrego dostawcy usług hostingowych, możesz rozważyć sprawdzenie usługi świadczonej przez firmę hostingową The Camels.

  Porównanie oferty wybranych firm hostingowych

  Poznaj nasze subiektywne porównanie ofert wybranych firm hostingowych. Poniższe zestawienie to nie jest ranking hostingów WordPress, ale jedynie zestawieniem hostingów, które najczęściej używaliśmy przy pracach nad stronami lub sklepami WordPress.

  HelpBackup, który na początku był prostym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych, stał się produktem z całą masą dodatkowych funkcji. Obecnie zawiera zintegrowany sieciowy serwer plików, panel i migrację.

  – Bezpłatna usługa zawarta w pakiecie hostingowym.

  – Kontakt z administratorem i pomoc poprzez panel klienta lub czat. Możliwość bezpośredniego rozwiązywania problemów.

  – Pomoc i porady są oferowane przez ekspertów, a koszty są bardzo rozsądne.

  – Stosunek jakości do ceny, brak funkcji w pakiecie.

  – niejasne zasady, wprowadzające w błąd lub mylące kampanie promocyjne, ukryte koszty po roku, zła reputacja wśród klientów i w branży.

  Po podjęciu decyzji, że chcesz uzyskać własną stronę internetową, to jest bardzo ważne, aby szukać informacji na temat dostawców usług hostingowych. Aby upewnić się, że wybierasz prawo jeden, należy przeczytać kilka recenzji i dowiedzieć się, czy ludzie mieli pozytywne lub negatywne doświadczenia z firmą. Większość informacji, które można znaleźć w Internecie będą sponsorowane, więc trzeba podejść do tych informacji z dużą ostrożnością. Z drugiej strony, miejsca, w których można znaleźć cenne opinie na temat

  Dostawcy hostingu dla WordPressa powinni zwrócić uwagę na:

  • zapoznaj się dokładnie z ofertą i regulaminem usług hostingowych,
  • napisz maila, aby sprawdzicie czas oczekiwania na odpowiedź.
  • zadzwoń na infolinię, aby potwierdzić ofertę i sprawdzić ile będziesz czekać na reakcję,

  Podsumowanie

  Wybór dostawcy usług hostingowych dla Twojej witryny WordPress to ważna decyzja, która wpływa na szybkość ładowania i wyświetlania Twojej strony, a także na jej wygląd w oczach użytkowników.

  Masz Pytanie ?
  Odpowiemy na wszystkie pytania
  Udostępnij ten post
  Przeczytaj Więcej Na Naszym Blogu
  Potrzebujesz pomocy ?
  Zaufaj naszemu specjaliście
  Strony www Sanok